4 zawody w Polsce, które pomogą Ci zarobić na gap year

Praca na gap year w Polsce

Jeżeli zarabiać na wyjazd na gap year to najlepiej szybko i dużo. W tym celu wiele osób wybiera się za granicę, ponieważ oferowane stawki są znacznie większe.

Biorąc jednak pod uwagę potencjalne koszty transportu i utrzymania za granicą, praca w Polsce może ostatecznie być bardziej opłacalna. Poniżej zamieszczam listę 4 zawodów, które warto rozważyć przy szybkim zarabianiu. 

Wymienione zawody zostały wybrane w oparciu o dwa kryteria: praca nie wymaga uprzedniego wykształcenia lub kwalifikacji i może zostać podjęta na stosunkowo krótki okres czasu. Więcej na ten temat w artykule Zasady efektywnego zarabiania na gap year. Oczywiście nie jest to tak, że te zawody nie wymagają żadnej wiedzy – każda praca wymaga sumienności, uczciwości i chęci zdobywania nowych umiejętności. 

Kelnerstwo

Świetne stanowisko dla osób, które lubią kontakt z ludźmi. O pracę kelnera zazwyczaj nietrudno, zwłaszcza w większych miastach i w okresie letnim. Chcesz pójść o krok dalej? Zalicz kurs barmański i zacznij przygotowywać drinki. Jeżeli chodzi o pracę w restauracji to warto dowiedzieć się zawczasu jak wygląda kwestia napiwków i czy będzie to dla nas sprawiedliwe.

Zawody gap year Polska 1024x683 - 4 zawody w Polsce, które pomogą Ci zarobić na gap year

Praca w call center

Konieczność dzwonienia do obcych ludzi i przekonywania ich do zakupów może brzmieć nieciekawie. Niemniej jest wiele rodzajów call center, więc warto sprawdzić te w Twojej okolicy. Minusem jest konieczność czekania na rozpoczęcie i ukończenie szkolenia. Jednak kiedy już rozpocznie się pracę, prowizje za wykonane zadania mogą być świetnym dodatkiem do pensji. 

Korepetycje

Jeżeli z chęcią powrócisz do przerabiania Past Simple lub zasad dynamiki Newtona, pomyśl o dawaniu korepetycji. O taką pracę najłatwiej od września do kwietnia, kiedy rok szkolny trwa, a uczniowie przygotowują się do egzaminów. Z pomocą przychodzą portale dla korepetytorów, choć można też znaleźć zatrudnienie w szkole językowej. W tym pierwszym przypadku to będzie raczej praca dodatkowa niż główne źródło dochodu. 

Kierowca

Z jednej strony można pracować dla konkretnej firmy. W przypadku pracy krótkoterminowej najłatwiej jest o dowóz pizzy czy zakupów. Z drugiej strony, jeżeli masz samochód, możesz rozpocząć pracę jako kierowca Ubera. Bez prawa jazdy? Nadal da się coś znaleźć, na przykład Uber Eats albo Pyszne.pl. 

Pozycje wymienione powyżej to tylko kilka luźnych propozycji. Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie, więc oczy i uszy trzeba mieć cały czas szeroko otwarte.

 

Co o tym sądzisz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.