Podróże

Podróże to jeden z najczęstszych wyborów na czas gap year. Niezależnie czy chcesz spędzić dwa tygodnie na Lazurowym Wybrzeżu czy pół roku z plecakiem w Ameryce Południowej, warto się dobrze do tego przygotowac. Na tej podstronie znajdziesz linki do napisanych przeze mnie artykułów oraz listę stron, które mogą Ci się przydać.

CZYM I JAK PŁACIĆ W TRAKCIE PODRÓŻY?

Temat płatności w podróży jest niezwykle obszerny i napisano już o tym wiele artykułów. Poniżej chciałbym Wam przedstawić moje doświadczenia z płatnościami w podróży.

UBEZPIECZENIE NA GAP YEAR

Podstawy o ubezpieczeniach, które każdy powinien znać: jakie są, jak je wybrać i co jeszcze warto wiedzieć. Od ubezpieczenia zdrowotnego, przez NNW po turystyczne. 

PODRÓŻUJ PRZYJAŹNIE DLA ŚRODOWISKA!

Podróże nierozerwalnie wiążą się z wpływaniem na środowisko, w tym z emisją gazów cieplarnianych. W tym artykule piszę jak być choć trochę bardziej ekologicznym.

Noclegi

Poniżej przedstawiam kilka stron, z których korzystam podczas moich podróży i które zostały polecone przez innych gapyearowiczów.

cropped booking logo - Podróże

Booking.com pozwala na znalezienie tanich hoteli i hosteli we wszystkich częściach świata. Kliknięcię w logo powyżej pozwoli Ci otrzymać 50 zł zwrotu z najbliższej rezerwacji!

cropped airbnb logo 2 - Podróże

Airbnb to sposób na wynajęcie mieszkań osób, które tak jak Ty wyjeżdżają, a chcą trochę zarobić. Poprzez link w logo możesz otrzymać do 138 zł rabatu na Twoją rezerwację!

cropped couchsurfing logo 1 - Podróże

Dzięki portalowi Couchsurfing możesz znaleźć osoby, które przygarną Cię na przysłowiową kanapę podczas Twoich podróży.

Transport

Samolot, pociąg, a może samochód? Oto kilka polecanych propozycji, które pomogą Ci w podróżowaniu z ograniczonym budżetem.

cropped Loty - Podróże

W ciągu ostatniej dekady samoloty stały się jednym z najtańszych środków transportu, zwłaszcza na duże dystanse. Minus? Ogromny wpływ na środowisko.

cropped Flixbus logo - Podróże

Flixbus ma zdecydowanie najbardziej rozwiniętą sieć połączeń autobusowych w Europie. Ceny są bardzo konkurencyjne – zazwyczaj lepsze niż w PKP.

cropped eurail logo - Podróże

Główna atrakcja Eurail to możliwość wykupienia jednego biletu kolejowego, który pozwala podróżować we wszystkich krajach Europy.