Planowanie Gap Year

Planowanie gap year nie jest prostą sprawą. Tutaj znajdziesz wskazówki jak się za to zabrać. 

Niezależnie od tego co będziesz robić w trakcie Twojego roku przerwy, dobrze jest wiedzieć jak zabrać się za planowanie. Wobec tego, w pierwszej kolejności przeczytaj artykuł Planowanie gap year w trzech krokach

Pomysły na gap year

Jeżeli szukasz pomysłów, warto zacząć od artykułu 7 rzeczy, które musisz zrobić w trakcie gap year, aby dowiedzieć się co robiły osoby, które były zadowolone ze swojego roku przerwy.

Zacznij od quizu – jaki gap year jest dla Ciebie?

Planowanie

W kwestii planowania gap year, ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Jednym z najpopularniejszych wyborów jest wolontariat. Jeżeli chcesz wyjechać z organizacją, sprawdź artykuł Wolontariat za granicą. Istnieje też wiele możliwości na zaaranżowanie tego czasu samemu. Dowiedz się więcej na ten temat w artykule Organizowanie gap year na własną rękę.

Jeżeli myślisz o wolontariacie, pamiętaj, żeby był to etyczny wolontariat. W czym rzecz? Przeczytaj o Rzeczach, których możesz nie wiedzieć o wolontariacie oraz poznaj 7 kroków, żeby wybrać etyczny wolontariat.

Poniżej możesz znaleźć poradniki do różnych rodzajów spędzenia gap year, a w zakładce Organizacje informacje o organizacjach oferujących możliwości wyjazdu.

Poradniki

Dołącz do społeczności!

Jeżeli chcesz poznać inne osoby, które tak jak Ty są zainteresowane gap year, dołącz do społeczności Rok w Bok na Facebooku. Tam będziesz mieć możliwość uzyskać porady od osób, które planują gap year lub mają go już za sobą.

   

Wszystkie artykuły