Beniamin Strzelecki – Twórca Rok w Bok

O Rok w Bok - Beniamin Strzelecki – Twórca Rok w Bok

Cześć!
Nazywam się Beniamin Strzelecki i ukończyłem liceum w maju 2018. Pochodzę z Krapkowic, a w pierwszej klasie liceum uczyłem się w LO III w Opolu. Kolejne dwa lata nauki spędziłem w międzynarodowym liceum EMIS w Izraelu. EMIS to pierwsza szkoła na Bliskim Wschodzie, gdzie Izraelczycy i Palestyńczycy uczą się razem, wspólnie z grupą uczniów z ponad 40 innych krajów. Życie i nauka w tym miejscu były niezwykłym przeżyciem, które w znacznym stopniu wpłynęły na moje dalsze kroki.

Obecnie jestem w trakcie mojego roku przerwy przed rozpoczęciem studiów. Pierwszy semestr spędziłem w Boulder w stanie Kolorado. Tam uczestniczyłem w czteromiesięcznym inkubatorze przedsiębiorczości dla młodych innowatorów z całego świata, Watson Institute. Ponownie był to czas, który pozwolił mi na rozwój osobisty oraz poszerzenie moich horyzontów.

Rok w Bok jest teraz moim głównym zajęciem. Poprzez ten projekt staram się przybliżyć ludziom w Polsce ideę gap year oraz stworzyć program gap year dla młodzieży. Oprócz tego, interesuję się kwestiami środowiskowymi, edukacją oraz sprawami młodzieży.

W sieprniu 2019 rozpocznę studia na Uniwersytecie Nowojorskim w Abu Dhabi, gdzie planuję studiować inżynierię. NYU Abu Dhabi to wyjątkowa szkoła, ponieważ ma studentów z przeszło 100 krajów. Ponadto pozwala na studia w stylu “liberal arts” (to znaczy, nie ma obowiązku określenia kierunku studiów do końca drugiego roku) w jednym z najciekawszych regionów świata.

Z chęcią przestawię moją historię i opowiem o Rok w Bok w Twojej klasie, szkole lub na Twoim wydarzeniu!