O Rok w Bok

Obszary działalności

Misją projektu Rok w Bok jest promowanie gap year w Polsce oraz przełamywanie stereotypów na temat tej idei, które są obecne w społeczeństwie. Ten cel realizuję na trzy sposoby:

PODNOSZENIE ŚWIADOMOŚCI

Rok w Bok to pierwsza strona internetowa na temat gap year w języku polski. Oprócz tego organizuję prezentacje w szkołach oraz na uczelniach i biorę udział w wydarzeniach nt. edukacji.

ZAPROŚ MNIE

ORGANIZACJA PROGRAMU GAP YEAR

Dla maturzystów oraz studentów pierwszego roku oferuję możliwość wzięcia udziału w rocznym programie, który pozwala na wyjazd do Włoch, Izraela oraz indywidualny semestr.

O PROGRAMIE

WPROWADZENIE „DEFERRAL POLICY”

„Deferral policy” to możliwość oferowana przyjętym studentom na zagranicznych uczelniach. Dzięki niej mogą wziąć gap year i zachować swoje miejsce na uczelni, aby rozpocząć studia rok później.

O DEFERRAL POLICY

Prezentacje

SZKOŁY

UCZESTNIcy

wydarzenia

uczelnie

Popierasz ideę Rok w Bok?

WSPÓŁPRACA

O autorze

Cześć! Mam na imię Beniamin i jestem twórcą Rok w Bok. Po ukończeniu liceum zdecydowałem się na wzięcie roku przerwy przed rozpoczęciem studiów. Teraz staram się promować ideę gap year w Polsce oraz zwalczać stereotypy na ten temat.

O MNIE
cropped O Rok w Bok 3 - O Rok w Bok

Jak powstał Rok w Bok

Kiedy byłem w liceum, interesowałem się marketingiem. Wobec tego, bardzo się ucieszyłem, że na wakacje udało mi się zdobyć pracę w wydziale marketingu w dużej firmie. Pierwszego dnia byłem bardzo podeskcytowany, kiedy menadżerka tłumaczyła mi zakres moich obowiązków. Gdy już wiedziałem co i jak, z zapałem zabrałem się do pracy. Pierwszy dzień szybko mi zleciał, tak samo jak i cały pierwszy tydzień.
Mniej więcej w drugim tygodniu coś się we mnie zadziało. Kilka dni pracy od 9 do 5 to nic strasznego, ale zacząłem się męczyć faktem, że codziennie przez osiem godzin siedzę przed komputerem. Ponadto, zdałem sobie sprawę, że ta praca wcale mi się tak nie podoba. Zamiast promowania czegoś, na czym mi zależy (np. mojej szkoły), spędzałem czas klikaniu i powtarzaniu tych samych zadań każdego dnia.
Nie była to zła praca, ponieważ bardzo dużo się nauczyłem. Niemniej, nie mam wątpliwości, że nie byłbym w stanie pracować w tym zawodzie dużo dłużej. Wobec tego, pojawiło się w mojej głowie pytanie: Ile ludzi spędza lata edukacji na przygotowaniu się do zawodów, które później im się nie podobają?
Im więcej rozmawiałem z osobami wokół mnie, tym częściej słyszałem, że to co teraz robią to zupełnie co innego niż to, co studiowali, bo nie znaleźli pracy albo im się nie spodobała. Z drugiej strony, wiele osób nawet nie stara się zdobyć wymarzonego zawodu, ponieważ wolą wybrać coś „bezpieczniejszego”.
W odpowiedzi na te problemy powstał Rok w Bok – aby zachęcić ludzi do przetestowania swoich planów na przyszłość oraz odkrycia pasji i podążania za nimi.