Blog

Ubezpieczenie gap year

Ubezpieczenie na gap year

“Przezorny zawsze ubezpieczony.” Ja mocno wierzę w wartość tego powiedzenia i podczas mojego gap year upewniłem się, żeby zawsze mieć wykupione ubezpieczenie. Zdaję sobie sprawę, że jest to dosyć skomplikowany temat, więc poniżej staram się pomóc osobom, które rozpoczynają swój rok przerwy. 

Wiktor Jodłowski

Wiktor Jodłowski – O budowaniu firmy, kariery i odnajdowaniu siebie

W ciągu pięciu lat zbudował lokalną szkołę języka angielskiego, która w ubiegłym roku sprzedała kursy o wartości dwóch milionów złotych. Choć sam nie wziął gap year to jego doświadczenie i porady przydadzą się tym, którzy chcą wziąć rok przerwy, żeby rozpocząć budowanie kariery i odnaleźć swoje powołanie.

Au pair FAQ

Au pair – FAQ

Dla wszystkich zainteresowanych au pair przedstawiam najczęściej zadawane pytania na temat tego sposobu spędzenia gap year.

EKS FAQ

Europejski Korpus Solidarności (EVS) – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania związane z wyjazdem na wolontariat w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności (dawniej EVS). Poniższy tekst pomoże Ci rozwiać wątpliwości związane z wyjazdem.

Talkersi

Oferta stażu: Talkersi

Talkersi to dynamicznie rozwijająca się szkoła językowa z siedzibą w Trójmieście, ale działająca na terenie całego kraju. Jeżeli chcesz doświadczyć pracy w start-upie, a przy okazji nauczyć się angielskiego, ich oferta jest dla Ciebie!

Płatności w podróży

Czym i jak płacić w trakcie podróży?

Temat płatności w podróży jest niezwykle obszerny i napisano już o tym wiele artykułów. Dziś chciałbym Wam przedstawić moje doświadczenia z płatnościami w podróży.

Zarabianie gap year

Zarabianie na gap year – 5 zasad

Wiesz już, że potrzebujesz zgromadzić pieniądze na czas gap year? Mam dla Ciebie kilka wskazówek jak się za to zabrać. Ten artykuł odnosi się przede wszystkim do osób, które potrzebują zarobić w miarę szybko i dosyć sporo. 

Praca na gap year w Polsce

4 zawody w Polsce, które pomogą Ci zarobić na gap year

Jeżeli zarabiać na wyjazd na gap year to najlepiej szybko i dużo. W tym celu wiele osób wybiera się za granicę, ponieważ oferowane stawki są znacznie większe.

Couchsurfing

Couchsurfing

Kiedy jedziemy odwiedzić rodzinę bądź znajomych, zazwyczaj śpimy u nich w domu, nic za to nie płacąc. A co gdyby tak rozszerzyć ten model na osoby, z którymi potencjalnie nic nas nie łączy? Mniej więcej na tym polega couchsurfing.

WWOOF

WWOOF – wolontariat na farmach ekologicznych

WWOOF, czyli WorldWide Opportunties on Organic Farms. WWOOFing często nazywa się wolontariatem na farmach ekologicznych, ale jest to coś więcej.