Blog

Podróże przyjazne dla środowiska

Podróżuj przyjaźnie dla środowiska!

Jeżeli znasz mnie osobiście, wiesz, że jestem osobą, która bardzo przejmuje się sprawami ochrony środowiska. Jednocześnie nietrudno jest zauważyć, że dużo podróżuję. Te dwie rzeczy trudno jest pogodzić, bo przemieszczanie się wiąże się z produkcją dużej ilości gazów cieplarnianych i śmieci. W tym artykule piszę co zrobić, żeby choć trochę zmniejszyć swój wpływ na środowisko. 

Workcampy

Workcampy – obozy wolontariackie

Chcesz wyjechać na krótkoterminowy wolontariat, a przy tym poznać innych ludzi z podobnym podejściem do świata? Workcamp to rozwiązanie dla Ciebie. Najprościej tłumacząc, workcampy to obozy, podczas których uczestnicy angażują się w wolontariat. 

Workaway

Workaway, Worldpackers, HelpX, GivingWay

Wolontariat to temat, o którym można długo pisać. Niestety równie długo może zająć szukanie miejsca do zaangażowania się oraz organizowanie wyjazdu. Dlatego dzisiaj chciałbym przedstawić kilka stron, które pokocha każdy, kto planuje być wolontariuszem (przede wszystkim za granicą). Workaway to jedna z nich.

Trzy rodzaje wolontariatu

Trzy rodzaje wolontariatu i rzeczy, których o nich nie mówimy

“Chcę być wolontariuszem” albo “planuję wyjechać na wolontariat” to popularne hasła wśród gapyearowiczów. Dopiero po byciu wolontariuszem w różnych miejscach zdałem sobie sprawę, że wolontariat wolontariatowi nierówny. W tym artykule piszę, jakie są rodzaje wolontariatu oraz o czym warto pamiętać podejmując się każdego z nich. 

Wymiany

Wymiany młodzieżowe Erasmus+

Motto Unii Europejskiej to “Zjednoczeni w różnorodności”. Wymiany młodzieżowe Erasmus+ to projekty, które chyba najlepiej pozwalają nam odczuć tę cechę wspólnoty europejskiej na własnej skórze. 

Tanie loty

Tanie loty – Jak je znaleźć?

Jeżeli bierzesz gap year, istnieje spora szansa, że na jakimś etapie Twojego roku przerwy gdzieś polecisz. Z tego powodu chciałbym podzielić się z Tobą wskazówkami, które pomogą Ci znaleźć tanie loty. 

Ubezpieczenie gap year

Ubezpieczenie na gap year

“Przezorny zawsze ubezpieczony.” Ja mocno wierzę w wartość tego powiedzenia i podczas mojego gap year upewniłem się, żeby zawsze mieć wykupione ubezpieczenie. Zdaję sobie sprawę, że jest to dosyć skomplikowany temat, więc poniżej staram się pomóc osobom, które rozpoczynają swój rok przerwy. 

Wiktor Jodłowski

Wiktor Jodłowski – O budowaniu firmy, kariery i odnajdowaniu siebie

W ciągu pięciu lat zbudował lokalną szkołę języka angielskiego, która w ubiegłym roku sprzedała kursy o wartości dwóch milionów złotych. Choć sam nie wziął gap year to jego doświadczenie i porady przydadzą się tym, którzy chcą wziąć rok przerwy, żeby rozpocząć budowanie kariery i odnaleźć swoje powołanie.

Au pair FAQ

Au pair – FAQ

Dla wszystkich zainteresowanych au pair przedstawiam najczęściej zadawane pytania na temat tego sposobu spędzenia gap year.

EKS FAQ

Europejski Korpus Solidarności (EVS) – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania związane z wyjazdem na wolontariat w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności (dawniej EVS). Poniższy tekst pomoże Ci rozwiać wątpliwości związane z wyjazdem.