Blog

ABC bezpiecznego gap year

ABC bezpiecznego gap year

Niezależnie od tego czy wyjeżdżasz na wolontariat, do pracy lub po prostu w podróż, bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu przy planowaniu roku przerwy. Chodzi tu zarówno o bezpieczeństwo osobiste jak i ochronę swoich pieniędzy oraz rzeczy. Poniżej znajduje się kilka wskazówek jak zaplanować bezpieczny gap year. 

Quiz jaki gap year wybrac

Quiz: Jaki gap year jest dla Ciebie? – Wyjazdy niezarobkowe

Myślisz nad gap year, ale nie wiesz jaki jest dla Ciebie? W tym quizie odpowiesz na kilka podstawowych pytań, aby znaleźć coś dla Ciebie! Quiz ten nie jest idealny, ale może być dobry na rozpoczęcie planowania Twojego gap year.

Podejmowanie decyzji nt. gap year

Quiz: Jaki gap year jest dla Ciebie – Dla chcących zarobić

Myślisz nad gap year, ale nie wiesz jaki jest dla Ciebie? W tym quizie odpowiesz na kilka podstawowych pytań, aby znaleźć coś dla Ciebie! Quiz ten nie jest idealny, ale może być dobry na rozpoczęcie planowania Twojego gap year.

Jak rozmawiać o gap year z rodzicami

Jak rozmawiać o gap year z rodzicami

Gap year może być trudną ideą do sprzedania rodzicom. Kontynuacja nauki od razu po maturze wydaje się być bezpiecznym wyjściem, więc zrozumiałe jest, że mogą preferować to od podróży po świecie czy wolontariatu. Z tego powodu warto jest poświęcić czas na rozmowę, żeby przekonać ich o słuszności naszej decyzji. W tym artykule dzielę się kilkoma…
Przeczytaj więcej

Gosia

Gosia – EVS we Francji

EVS (znany teraz jako Europejski Korpus Solidarności) to wspaniała szansa na czas gap year, bo pozwala nie tylko na wyjazd za granicę, ale również na zdobycie przydatnych umiejetności. Poniżej Gosia opowiada jak upłynął jej gap year po skończeniu studiów, a także o lepszych i gorszych momentach w trakcie tego roku.

Harvard

O tym, dlaczego Harvard wspiera gap year

Harvard zachęca przyjętych studentów do opóźnienia studiów o rok, aby podróżować, skupić się na własnym projekcie, pracować lub spędzić ten czas w inny znaczący sposób. […] Co roku, od 80 do 110 studentów opóźnia rozpoczęcie studiów. Harvard ma nawet koło studenckie skupione na wspieraniu tych, którzy biorą lub wzięli w przeszłości rok przerwy, a także…
Przeczytaj więcej

Deferral policy

Zmiana na polskich uczelniach, której potrzebujemy

Jedną z obaw polskich maturzystów, którzy chcą wziąć gap year jest niepewność dotycząca miejsca na studiach. W kolejnym roku progi na uczelniach mogą się drastycznie zmienić, uniemożliwiając kwalifikację. Istnieje jednak system, który może pozwolić im spać spokojnie i w tym artykule opisuję jak wygląda.

Korzyści gap year dla uczelni

Gap year studenta, a korzyści dla uczelni

Co do tego, że gap year to świetne przeżycie dla młodego człowieka, nie ma wątpliwości. Okazuje się jednak, że wzięcie gap year przez (potencjalnego) studenta może być wartościowe również dla uczelni. Poniżej wyjaśniam jak gap year studentów może wpłynąć na lepszą pozycję szkoły wyższej w rankingach czy bardziej stabilną sytuację finansową.

AIESEC

AIESEC – wolontariaty, staże i praca w start-upach

Ten poradnik przedstawia możliwość spędzenia gap year z AIESEC, największą na świecie organizacją prowadzoną przez młodych ludzi. Jej wizją jest osiągnięcie pokoju na świecie oraz w pełni wykorzystania potencjału ludzkiego.

Wybierz etyczny wolontariat

7 kroków, żeby wybrać etyczny wolontariat

Na pewno nikt, kto wyjeżdża na wolontariat nie chce po kilku latach usłyszeć, że organizacja wysyłająca pogrążyła się z powodu jakiejś afery lub samemu dojść do wniosku, że tylko przyczyniło się do rozwoju wolonturystyki. Poniżej przedstawiam kilka kroków jak znaleźć etyczny wolontariat, który pomoże, a nie zaszkodzi tym, którym chcemy wesprzeć.